Bus Roma

Do Rzymu jest bardzo łatwo dojechać – przecież wszystkie drogi tam prowadzą. Sprawa się komplikuje jak już dotarłeś na miejsce i musisz się przemieszczać po mieście. W tym przypadku możesz skorzystać z aplikacji mobilnej BUS ROMA, która pomoże ci poruszać się środkami komunikacji miejskiej.

Aplikacja dostępna zarówno dla użytkowników Android jak i iPhone w wersjach językowych: włoski, angielski.

Aplikacja wymaga połączenia z Internetem.

Aplikacja jest bezpłatna.

Jak działa?

Szybki dostęp do najważniejszych informacji

Atutem tej aplikacji jest szybki dostęp do danych. Po jej otwarciu na ekranie są wyświetlane najbliższe przystanki autobusowe, ich nazwa i numer, w promieniu 500m od twojego położenia. Każdy przystanek posiada przyporządkowane mu numery linii autobusowych i czas rzeczywisty oczekiwania na najbliższy autobus – kolor zielony. W razie braku danych o czasie rzeczywistym, podawany jest czas planowany odjazdu – kolor czerwony.

Jeśli wybierzesz dowolny przystanek – wyświetli się pełna informacja o numerach autobusów z czasem ich odjazdów, po wyborze danego autobusu – wyświetli się lista jego przystanków.

Wszystkie informacje posiadasz już po otwarciu aplikacji i bez konieczności wprowadzania żadnych danych!

Śledzenie kursu autobusu w czasie rzeczywistym

Aplikacja posiada dokładną listę przystanków każdej linii autobusowej. W trakcie kursu autobusem użytkownik może śledzić na ekranie przebieg trasy w czasie realnym. Można ustawić opcję głośnego wywoływania nazw przystanków.

Mapka orientacyjna

Aplikacja posiada wbudowaną mapę i można na niej zobaczyć zarówno aktualne położenie jak i całą sieć przystanków. Z mapki można uzyskać informację o dowolnym przystanku.

Dla kogo?

Bus Roma to aplikacja przeznaczona dla wszystkich osób korzystających z miejskiej komunikacji w Rzymie. Mogą jej używać mieszkańcy, którzy na co dzień jeżdżą autobusem lub metrem. Mogą z niej korzystać turyści, którzy nie znają dobrze miasta a zdecydowali się zaparkować własny samochód na peryferiach Rzymu lub nie posiadają własnego środka transportu.

Dlaczego app Bus Roma a nie inna?

Aplikacja BUS ROMA charakteryzuje się tym, że jest łatwa w obsłudze, intuicyjna i posiada szybki dostęp do ważnych informacji.

Jak postępować po zainstalowaniu?

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji wyświetli się informacja o niezbędnym pobraniu bazy danych. Należy ją zaakceptować i chwilę poczekać, aż download zostanie zakończony. Jeżeli użytkownik znajduje się w Rzymie, po całkowitym pobraniu informacji na ekranie pojawią się najbliższe przystanki. Jeśli jest w innej lokalizacji ekran pozostanie pusty, w tym przypadku można skorzystać z listy linii autobusów, która znajduje się w menu na dole ekranu, by prześledzić listę przystanków.

W aplikacji można szukać: nazwy lub numeru przystanku bądź ulicy.

W przygotowaniu

Obecnie trwają prace nad dołączeniem do aplikacji opcji „znajdź połączenie”.

 

Od 18 lat mieszkam w Turynie we Włoszech. Przez ten czas wiele zwiedziłam i poznałam. Lubię czytać o historii i sztuce włoskiej. Szczególnie interesuje mnie historia Piemontu, regionu w którym mieszkam.

Podobne tematy

Punkty widokowe w Turynie

Punkty widokowe w Turynie