<style>.lazy{display:none}</style>Kawa w Turynie Salone del Caffè - Włoski Punkt Widzenia

Kawa w Turynie Salone del Caffè

Turyn to pierwsza stolica Zjednoczonych Włoch. Tutaj pod koniec XVIII w. powstają pierwsze kawiarnie, miejsca o znaczeniu bardzo elitarnym. Kawa i kultura jej picia parzenia do dziś jest kultywowana ale i unowocześniana. Od dwóch lat organizowana jest w Turynie impreza Salone del Caffè poświęcona w całości kawie. W 2020 odbędzie się już trzecia edycja. 

Od dwóch lat organizowana jest w Turynie impreza  Salone del Caffè di Torino, gdzie kawa obchodzi swoje święto. Zlokalizowana w samym centrum na malowniczym Placu Carlo Alberto między Biblioteką Uniwersytecką a Palazzo Carignano. 

Termin najbliższej imprezy: 8 – 9 czerwca 2020 roku.

Impreza poświęcona kawie w Turynie, stoisko Lavazzy
W imprezie biorą udział znani producenci kawy

W imprezie udział biorą czołowe firmy produkujące kawę, żeby wspomnieć o najbardziej słynnych rodem z Turynu Lavazza i Caffè Vergnano. 

[adrotate banner=”3″]

W trakcie tego dwudniowego wydarzenia kawa serwowana jest na wiele sposobów: można spróbować jej wielu nowych mieszanek, jak również zapoznać się z nowościami dotyczącymi sposobu jej parzenia. Na placu rozstawione są stoiska czołowych producentów kawy, które wyglądają jak prawdziwe kawiarnie. Można tam degustować różne rodzaje, otrzymać bezpłatną próbkę lub nawet kupić paczkę kawy.

Przygotowanie kawy na imprezie kawowej w Turynie we Włoszech
Na stoiskach producentów kawy można spróbować nowych mieszanek

Spotkanie oprócz wiadomego wydźwięku smakowego ma również aspekt poznawczy. Na placu ustawiona jest struktura konferencyjna ze sceną przekształcaną w prawdziwy warsztat kucharski i małą widownią z krzesłami dla zainteresowanych. Zaproszeni goście – eksperci z różnych dziedzin, prezentują ciekawostki ze “świata kawy”, jak również pokazy kulinarne z degustacją, gdzie przygotowuje się zarówno potrawy jak i napoje, w których kawa stanowi dodatek. 

Wspomnieć jeszcze należy, że uczestnictwo w imprezie i udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny.

Dodatkową atrakcją może być wizyta w Museo Lavazza poświęconego oczywiście kawie i dość niecodzienna wycieczka po historycznych kawiarniach Turynu, historycznych bo liczących ponad 100 lat działalności.

Impreza kawy w Turynie we Włoszech przyciąga coraz więcej zwiedzających
Targi kawy w Turynie przyciągają coraz więcej zwiedzających

Włochy to kraj gdzie kawa ma swoją ugruntowaną pozycję w codziennym życiu jego mieszkańców. We Włoszech oprócz aspektów smakowo – aromatycznych, ma także aspekt towarzyski. Przed odwiedzeniem imprezy w Turynie, zachęcam do przeczytania informacji na temat jaką kawę pije się we Włoszech, w zależności od pory dnia i kilku ciekawostek na jej temat.

[adrotate banner=”3″]

wloski punkt widzenia zofia

 

Od 20 lat mieszkam w Turynie we Włoszech. Przez ten czas wiele zwiedziłam i poznałam. Lubię czytać o historii i sztuce włoskiej. Szczególnie interesuje mnie historia Piemontu, regionu w którym mieszkam.

Podobne tematy

Muzeum Radia i Telewizji w Turynie

Muzeum Radia i Telewizji w Turynie